ରାଜସ୍ଥାନ ରାଜନୀତି : ପାଇଲଟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ତିରିଶି ବିଧାୟକ

0 129

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତିରିଶି ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଦାବି କରୁଥିବା ରାଜସ୍ଥାନର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟ ଆଜି ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆହ୍ୱାନ ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଦଳ କରିଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅବିନାଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ସକାଳେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାନସଭା ପାର୍ଟି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ସମସ୍ତ ଦଳର ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଏକ ଚାବୁକ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କିମ୍ବା ବିଶେଷ କାରଣ ଉଲ୍ଲେଖ ନକରି ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା କୌଣସି ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ବିଜେପିକୁ ହରାଇବାର ତିନି ମାସ ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଜ୍ୟ ପତନ ପାଇଁ ଦଳ ସ୍ଥାପନ କରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରୁଥିବା ଶ୍ରୀ ପାଇଲଟ ଆଜି ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଜେପି ନାଡାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା ଅଜୟ ମାକେନଙ୍କ ସହ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚି କହିଥିଲେ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର ଏହାର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ ଏବଂ ବିଜେପି କିମ୍ବା ଏହାର ସହଯୋଗୀମାନେ ଖୁସି ହେବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.