ନବୀନଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ପାଳିର ପ୍ରଥମ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଅଦଳବଦଳ

0 102


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ପାଳିର ପ୍ରଥମ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଅଦଳବଦଳ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଦିନ ୨୦ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ କହି କ୍ୟାବିନେଟର ଏକ ବଡ଼ ସଂସ୍କାର ଆଣିଛନ୍ତି ।

Shovan Kar

ନୂଆ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ୧୩ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀସ୍ତରୀୟ ବର୍ଥ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଠ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ଜଗନ୍ନାଥ ସାରାକା, ନିରଂଜନ ପୂଜାରୀ, ରାଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ, ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟରେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ବର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।
ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମ ଆରୁଖ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ନୂତନ ବାଚସ୍ପତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।
ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଏଠାରେ ଅଛି ।
କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ:
ଜଗନ୍ନାଥ ସାରାକା, ନିରଂଜନ ପୂଜାରୀ, ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ, ପ୍ରମିଲା ମଲ୍ଲିକ, ଉଷା ଦେବୀ, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବ, ଅତନୁ ସାବ୍ୟାସାଚୀ ନାୟକ, ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଅମାତ, ନବକିଶୋର ଦାସ, ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଟୁକୁନି ସାହୁ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଢେ଼ାଲକିଆ ।

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ (ସ୍ୱାଧୀନ ଭାର)
ସମୀର ରଂଜନ ଦାଶ, ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ପାତ୍ର, ପ୍ରୀତିରଂଜନ ଘଡ଼ାଇ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସାହୁ, ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା, ରୋହିତ ପୂଜାରୀ, ରୀତା ସାହୁ, ବାସନ୍ତୀ ହେମ୍ବ୍ରମ୍‌ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

14 + eighteen =